| KillMePlease a întrebat:

Mi-e frica de intuneric. De ce? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
37 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Pentru ca bau.bau dar n.ai de ce sa te temi, e doar o inventie de speriat copiii

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

crying((((((( Daca vine Bau-Bau si ma paaapppaaa? sad

| KamaSutra a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu te papa. Il ucid *criminal cu sange rece*

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

:** :3
Ce in siguranta ma simt acuumm #^_^#

| RareşTPUro a răspuns:

Ti-e frica de intuneric fiindca atunci cand erai mica, cineva mai mare decat tine te mintea ca exista bau-bau (Iulia Albu la WOWbiz) si te-a facut sa crezi in povestile lui Scooby-Doo. Iar acum stai cu frica asta cand vine bezna la tine in casa.

| KillMePlease explică (pentru RareşTPUro):

•﹏•
Daca ma manancaa?crying

| Doub a răspuns:

Pentru ca lasi subconstientul sa-si bata joc de tine.

| SkyPilot a răspuns:

Pentru ca acolo sunt ascuns eeeuuuu! big grin

| KillMePlease explică (pentru SkyPilot):

Nu e adevarat. Tu nu mi-ai face rau.(cred laughing) )..Altul e motivul...Dar nu stiu care este.crying(

| SkyPilot a răspuns (pentru KillMePlease):

Asa o imagine de fraier ti-am creat? :)
Ai aici o descriere scurta. Ca majoritatea problemelor psihologice, poate fi explicata prin evenimente din trecutul tau.
http://www.la-psiholog.ro/info/nictofobia-frica-severa-de-intuneric
Asculta asta:
https://www.youtube.com/watch?v=4IjawyE9YII
Nu e ceva creepy, daca iti place genul e chiar frumos.

| KillMePlease explică (pentru SkyPilot):

Nuuu, Doamne fereste! Fraier? Nu, de ce crezi asta?happy
Mersi pentru raspuns

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

E normal să îți fie frica de întuneric

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

laughing
Ieii. Ma simt mai normala acum. happy

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru KillMePlease):

Și mie îmi e frica de întuneric. Ma rog, nu prea îmi mai e.
Cred ca TUTUROR le-a fost frica de întuneric cândva.
Deci, simte-te normala!winking

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Da' nu pot sa merg prin casa cand e intuneriiicc...crying Parca ma urmareste cineva. Mereu trebuie sa fie becul aprins ca sa pot sta linistita.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru KillMePlease):

Mda, si eu fac la fel big grin
Ce e așa greu sa aprinzi becul? Daca asta te face sa te simți mai in siguranță, aprinde becul.

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Consum curent. laughing)))))))))))))))))))))) Nu am grija de natura.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru KillMePlease):

Vaaai. De curent si de factura la lumina te interesează pe tine laughing)

| KillMePlease explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ai dreptate...Nu eu le platesc.Dar...Dar nimica laughing)

| Croampa a răspuns:

In intuneric sunt lucruri care-mi plac: sange, criminali, demoni, cadavre, frig, clar intuneric si iar sange! devil

| KillMePlease explică (pentru Croampa):

Ieeiiiiii, ce frumoooosssss! Acum o sa fiu mult mai linistita cand va veni intunericul! Multumesc pentru incurajaree!laughing) +_+ >o

| LaughingKarima a răspuns:

Pentru ca trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Kyılε a răspuns:

Fiindca ai o fobie, mai, Killy, mai!

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Stiam eu ca o sa imi spui tot Killy, mai, KRIS, mai. :3 happy

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Vezi ca stii si singura, mai, Killy, mai :333

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Desigur, mai, KRIS, mai. laughing :3

| awspam a răspuns:

Poate ca ai nevoie de cineva langa tine, un pisicut, caine, sobolan?

| KillMePlease explică (pentru awspam):

Mneahhh.
Prefer sa raman singura. Fara companie nedorita. happy

| GhostRider02 a răspuns:

Ai o fobie

| Ralucaa69 a răspuns:

E doar in capul tau aceasta frica(e ceva gen: efectul placebo). Am avut si eu problema aceasta mai demult, ca sa o rezolv dormeam noaptea cu un animalut de plus si imi spuneam in gand ca daca il tin in brate nu mai mi-e frica de nimic, desi poate parea ciudat chiar asa a fost.

| Pulbere_Vlada_1995 a răspuns:

Pentru ca ai o imaginatie bogata (ca mine) cei care nu se tem au mai putina. happy

| KillMePlease explică (pentru Pulbere_Vlada_1995):

Ieeiiilaughing

| Pulbere_Vlada_1995 a răspuns (pentru KillMePlease):

Poti sa scrii mai usor povesti, sa creezi