| Skarr a întrebat:

Mi s-a intamplat acum cateva luni si mai devreme. A inceput sa ma intepe cumva cand respiram si trebuie sa respir cate putin ca altfel doare. Ma inteapa undeva mai jos de piept in dreapta. Si trece dupa vreo 2-3 minute. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu mergi la medic?

| CRONNOSo3 a răspuns:

Am si eu aceias chestie.
Sunt 2 motive:
1.Creşti si de aceea te doare
2. Dacă te "inteapa" poate este din cauza oboselii

Sper ca am ajutat cu ceva?

| Cameliaaa223 a răspuns:

Chiar astăzi mi-a spus profesoara de biologie ca înțepăturile la inima se datorează lipsei de magneziu în corp. Ai putea lua niște magneziu ca să-ți ajuți mușchii inimii să fie mai puternici. Dar, ar trebui sa mergi la medic să vezi ce spune un specialist, ar fi cel mai bine

| Skarr explică (pentru Cameliaaa223):

Nu stiam ca inima e mai jos de piept in dreapta.