| Pufoshenia a întrebat:

Mi s-au umflat amigdaele sa fac nu e deschis la doctor duminica. Ce remediu sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Gargare cu apa cu sare,sarea este un bun dezinfectant, si comprese cu otet la git, dar luni tr sa mergi la med.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ceai cu lamaie.

| costel_4263 a răspuns:

Gargara cu coca cola recccce brumata de 3-4ori si nu inghiti de loc, scuipi de fiecare data.garantat100%maine nu mai ai nimic.da-mi funda.

| whiterose_5684 a răspuns:

Gargara cu otet si sarebig grin

| fuckU a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa incerci sa nu vb mult si sa faci gargare cu apa si sare dar a doua zi trebuie sa mergi urgent la medic

| BlitzKrieg a răspuns:

Parerea mea e sa it pui o compresa cu spirt sau cu otet la gat sau daca ai gaz medicinal sa imbibi o bucata de panza in el sa o infasori pe o coada de lingura sai sa iti dai in gat. Acesta este cel mai bun tratament dupa parerea mea. In caz ca nu ai aa ceva incearca sa iei un paracetamol si sa iti pui o compresa cu spirt la gat.

| sarah_7898 a răspuns:

Cauta savb cat mai putin si mai incet evita alimentele reci si nu iesi afara cat e frig nu uita sa te duci cat mi repede cu putinta la medic cand ai timp