| Crysty1996 a întrebat:

SAll de ieri mi s-a umflat putin maseaua iar azidimineata cand m-am trezit aveam dita mai falca ce pot face un remediu pentru mai trece de umflatura fiindca este duminica si niciunde nu este deschis dati-mi niste remedii va rogg DAu si FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

In mod normal singurele care te pot scapa de umflatura sunt antibioticile(gasesti si farmacii deschise). Farmacistii iti pot da antibiotice foarte bune pentru maseaua ta, pe care sa le ei din 8 in 8 ore.
Cu infectiile nu e de joaca.Trebuie sa le iei in serios.Pana atunci poti pune la masea compresii cu infuzie de musetel
Museteleul ajuta in combaterea infectiilor.
Mergi la o farmacie si arata-le maseaua si iti vor prescrie un antibiotic bun! Tine tyratamentul si in 2 3 zile umflatura va disparea
Insanatosire grabnica!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Din pacate nu ai ce sa faci, daca era din timp tratata cu un antibiotic, nu se unfala, acum pana nu isi face damblaua asa staistraight facetotusi incearca sa bei ceai de musetel caldut fara zahar