| troleibuz a întrebat:

Multi care incearca sa aiba un stil de viata sanatos consuma tot felul de "licori" zilnic. Unii beau "lapte de aur" o combinatie de turmeric cu lapte si piper. Altii suc de sfecla rosie cu morcov. Altii combinatii mai complexe.
Care e licoarea voastra?
De ce o consumati, care sunt beneficiile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Beneficiul imediat: asemenea amestecuri te ajuta daca ai constipatie (iti fac diaree). big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafea si ciocolata calda de la Starbucks. Cele mai bune licori. :X

| Felissa13Eden a răspuns:

Beau nesquick cu lapte, pentru ca are calciu laughing

| LikeARollingStone a răspuns:

Eu nu am nicio licoare magica. Insa, cunosc pe cineva care bea in fiecare dimineata: apa calduta cu lamaie, ghimbir si usturoi. Cica e tare bun pentru corp dar eu n-as putea sa beau asa ceva.

| Flavianadx a răspuns:

Multa apa pe fond nervos si rahat turcesc lokum. Ma mentine tanara si radianta.

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Îmi place sa consum h20 deoarece are un gust bun