| PringAloe a întrebat:

Multi spun ca e bine sa dormi pe partea stângă, însă eu daca dorm pe partea stângă am diverse probleme. Ba simt o presiune la inima, ba simt ca inima forțează in pompare uneori ma trezesc cu senzația că ar fi un cutremur si cand ma ridic din pat nu e nimic...
Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atunci nu mai asculta ce spun unii că e bine, ascultă-i pe ceilalți.

| mastadont a răspuns:

Cel mai bine e să dormi pe spate, e poziția în care corpul e cel mai relaxat și coloana vertebrală este în poziția optimă. Nici nu mă mir, când dormi pe partea stângă se pune o anumită presiune pe inimă și pe artere.

| PringAloe explică:

Gen eu dorm pe partea sanga dar si jumate pe burta daca intelegeti

| dinoebot a răspuns:

Da incearca sa dormi pe partea stanga langa un pereta daca nici asta nu merge du-te la un doctor