| CeaCuMasca a întrebat:

Neapărat răspunsuri din experiență proprie! Cum combat căderea excesivă a părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, nu ai precizat dacă eşti fată sau băiat dar te pot ajuta din câte ştiu şi eu :

Stresul şi tensiunea este un factor care afectează părul şi în unele situaţi fiind devastator. Pentru un păr sănătos respectă următorii paşi :

* frecţii cu ardei iute la rădăcina firului de păr.

* frecţii cu usturoi.

* frecţii cu ulei de nucă.

* frecţii cu ulei de porumb

* frecţii cu ulei de măsline

* împachetări cu argilă, gălbenuş de ou şi ulei de măsline.

* pentru a scăpa de matreaţă se face masaj cu sare grunjoasă la rădăcina firului de păr şi se menţine 3-4 ore.

* limpezire cu ceai de urzică şi brusture.

* pentru strălucirea părului - limpezire cu zer.

O seară minunata să ai şi un weekend plăcut!

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Nu exista retete universale, din pacate. trebuie sa afli care este problema de ti se intampla asa ceva ca sa poti folosi solutia cea mai eificienta. poate fi pe fond nervos, daca ai avut in ultima vreme probleme multe, stres mult, oboseala etc apar si probleme de genul asta. poate fi o ciuperca si care ti-a afectat radacina parului si iar iti cade parul. poate fi o lipsa de vitamine sau de minerale, daca ai tinut vreo dieta severa recent iata si un efect secundar. poate fi si o dermatita, deci gandeste-te bine ce s-a intamplat recent in viata ta care ar fi putut duce la asa ceva si apoi folosesti si solutia optima de rezolvare. si ca sa inchei intr-o tenta glumeata, ar mai fi si varianta cu parul destept paraseste capul prost laughing glumeam, evident, sper sa nu te superi happy seara buna!

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, nu ai precizat dacă eşti fată sau băiat dar te pot ajuta din câte ştiu şi eu :

Stresul şi tensiunea este un factor care afectează părul şi în unele situaţi fiind devastator. Pentru un păr sănătos respectă următorii paşi :

* frecţii cu ardei iute la rădăcina firului de păr.

* frecţii cu usturoi.

* frecţii cu ulei de nucă.

* frecţii cu ulei de porumb

* frecţii cu ulei de măsline

* împachetări cu argilă, gălbenuş de ou şi ulei de măsline.

* pentru a scăpa de matreaţă se face masaj cu sare grunjoasă la rădăcina firului de păr şi se menţine 3-4 ore.

* limpezire cu ceai de urzică şi brusture.

* pentru strălucirea părului - limpezire cu zer.

O seară minunată să ai şi un weekend plăcut!

| TheBlackAng3l a răspuns:

Cred ca glumeste nea Brancus laughing) sunt curios de alte raspunsuri si eu la intrebarea asta...

| Brâncuşi a răspuns (pentru TheBlackAng3l):

Cum să glumesc, îs cele mai folositoare remedii naturiste, nu te înţeleg, vrei să baţi din palme şi dintr-o dată să nu mai fie o pierdere...
O zi bună, totuşi!

| Marius1985 a răspuns:

Incerca astea: http://track.follixin.ro/product/Follixin/?pid=125&uid=1419
la mine au mers, dar sunt baiat, nu stiu daca este acelasi lucru. bafta!

| Cyulycao a răspuns:

Sw33t_girl_4u@yahoo.com astept un email de la tine..sunt prea multe detalii ce trebuiesc luate in considerare ca sa postez aicihappy