| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa cred.
De cam o saptamana mi-a crescut foarte mult pofta de mancare, pentru dulce si sarat... Ma doare burta in partea de jos, ma doare spatele in zona lombara. Uneori imi vine sa vars, ametesc, ma doare capul. Nu mai dorm regulat, de obicei adormeam pana in 12, 1 noaptea, acum adorm pe la 11. De obicei ma trezeam pe la 9-10, acum ma trezesc la 6-8. Imi curge mult mai abundent un lichid albicios din vagin, ca si cum as face pe mine. Ce se intampla? Poate fi ceva legat de ciclu? Precizez ca am 11 ani jumatate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

O sa avem un nepotel laughing - boy here, altceva nu mi-a trecut prin minte. Uite, eu zic sa vorbesti cu mama ta, sa te duci la doctor ca pare grav : |.

Răspuns utilizator avertizat
| Dlkee a răspuns:

Daca numai eswti virgina, e posibil sa fi gravida. Din cauza poftelor, si varsaturilor. Daca esti virgina vorbeste cu mama ta, sa mergeti la un control ginecologic.

| onlym3 a răspuns:

Buna, cel mai recomandat ar trebui sa mergi la un ginecolog, el poate sa iti prescrie un tratament real etc.
In principiu daca vorbesti de un lichid alb-galbui si urat mirositor si daca tot timpul te simti uda (aici nu ma refer la ciclu pentru ca substanta aia nu are treaba cu menstruatia).
In prim plan poate fi vorba despre o micoza(este o boala provocata de "ciuperci", ma rog aici intra mai multe categorii de infectii) dar este tratabil.

| Diannee14 a răspuns:

Acel lichid albicios se numeste secretie vaginala.Si este un semn ca mai este putin pana la prima menstruatie. De obicei secretia vaginala apare cu 6 luni sau un an inainte de prima menstruatie.
Sper ca te-am ajutat.