| anonim_4396 a întrebat:

Nu pot sa port sutien, am purtat de foarte mica fiindca m-am dezvoltat destul de repede, iar dupa atatia ani nu mai rezist 15 minute cu sutienul pe mine. Ma dor muschii de sub sani. Chiar si la atingere. Mentionez ca nu am purtat porcarii de sutiene cu sarma sau chestii de genul asta. Am incercat bustiere, dar la fel. Nu e nimic de facut, nu? N-am mai purtat sutien de mai bine de un an... si e aiurea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa sport sa-ti intaresti musculatura pieptului. Nu sutienul e de vina, ci faptul ca ai muschii prea putin dezvoltati si nu pot sustine sanul intr-o pozitie corecta. Cauta exercitii pentru pectorali si lucreaza zilnic macar 30 de minute intens. In 6-8 luni o sa vezi imbunatatiri semnificative

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bustierele sunt cele mai recomandate.

| sorin579 a răspuns:

As zice sa iei sutiene cu mai mult material/burete etc. si sa nu le strangi prea tare, cat mai lejer.

| ioanasiatat4 a răspuns:

BUNA! Du-te la un magazin de haine si intreaba acolo de bustiere cu fibra, sau bustiere din fibra, nu sunt foarte scumpe si chiar te pot ajuta ele cu problema pe care o ai.

| ioanasiatat4 a răspuns:

Buna! Du-te la un magazin de haine si cauta acolo bustiere din fibra sau bustiere cu fibra, cred ca ele iti vor rezolva problema.