| Ema97 a întrebat:

De 2 zile am un sutien cu burete si sarma pe care l-am purtat o singura data pentruu circa 4 ore si m-au durut sanii din cauza lui atat putin in timpul purtarii cat mai ales dupa indepartarea lui. Mentionez ca marimea cupei este buna, la fel si lungimea bretelei iar sutienul e bine confectionat. Poate o fi din cauza ca eu pana acum am purtat numai bustiere si imi trebuie ceva timp sa ma obisnuiesc cu el. Voi ce ziceti? Ati avut si voi dureri asemanatoare la inceput si credeti ca o sa treaca? Plus ca am auzit ca sarmele sutienului provoaca dureri destul de mari si pot duce in timp chiar la aparitia unor tumori ale sanului. Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Cati ani ai? Sa sti ca nu e bine sa porti sutiene inca de tanara(ai zis cv de bustiera deci banuiesc ca nu esti prea mare).Si da, este destul de normal sa te doara la inceput, pentru ca sutienul nu e la fel confectionat ca o bustiera.Este mai ''mulat''sa zic asa, si preia forma sanului. Daca peste 1 saptamana in care ai purtat sutienul nu trece iti recomand sa renunti la el, si sa incerci un alt fel, o marime mai mare, sau fara bureti.

| GANGSTA_6132 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai porti asea sutiene poarta ceva care te face sa te simti bine,, iti vor creste sani nu-ti fa griji esti inca mica.

| FataCuMinte97 a răspuns:

Si eu port sutien inca din clasa a -7-a si are si burete si sarma. Reunosc ca la inceput m-au cam durut sanii dar cu timpul s-au acomodat cu schimbarea. Durerile vor trece. Te vei acomoda foarte repede cu el happy Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai alte intrebari poti sa imi dai mesaj privatwinking