| Torres92 a întrebat:

Nu prea stiu care e diferenta dintre acesti paraziti intestinali(Oxiuri si Giardia) mai exact simptomele date de acestia

Am fost la medical de familie(mi a pus diagnostic Colon iritabil)
desi I am zis clar ca ma mananca in fund pe romaneste...

Deci daca eu am simptomelebig grinurere abdominala vaga,greata,mancarimi anale, nazale si ale ochilor, balonare discomfort abdominal...

Ce as putea avea?
(Urmeaza sa ma duc la analize zilele astea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Crezi ca noi suntem mai destepti ca doctorul tau?
Mergi la analize mai intai, exact de asta le faci ca sa afli. Daca doctorul tau nu iti rezolva problema, mergi la altul.