| eu_3300 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac sa scap de cosurisad in locurile unde mi-au trecut cosurile mi-au ramas niste bete rosi cicatrici urate de tot, imi vine sa mor nu stiu ce sa mai facsad un sfat ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Daca zici, ca a trecut un an si tot nu ti-au trecut semnele, ai putea sa faci la doctor plastician/dermatolog peeling chimic. Un strat de piele va fi indepartat si in timp pielea ta se va regenera.
http://www.chirurgie-estetica.info.ro/ro/peelingchimic.htm
http://www.romedic.ro/dermapeeling-peeling-chimic-chemoexfoliere-0P14350
Documenteaza-te mai mult pe net in aceasta privinta. Succes!

| Poinsettia a răspuns:

Crema de arnica montana.

| Mihaela_4926 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema de la 14 ani. Am dat cu tot felul de creme, etc; te sfatuiesc sa consulti un medic si iti va da tratament in functie de organismul tau.

| LadyZuza a răspuns:

Spala tenul cu apa de lamaie, fa infuzie cu ceai de musetel si de tei, masca cu argila, cumpara lotiune tonica si spala-te : dimineata, la amiaza, seara cu ea, aplica o crema SPF 15 in orice perioada a anului si incet incet vei vedea rezultatele dar daca nu au nici astea efect du-te la medic la dermatolog si o sa-ti dea creme foarte bune pentru ten, cunosc prietene care au fost si nu mai au asa probeleme, eu n-am cosuri decat foarte rar dar stiu despre ele deoarece lucrez cu cosmetice! take care

| evelin_1888 a răspuns:

Eu am scapat cu ele de mibazon
bafta:*

| MyMy_3116 a răspuns:

Si eu aveam multe cosuri si am scapat de ele cu crema "Tender Care "de la oriflame.Pe mine m-a ajutat sper sa fie de folos si pentru tine.In plus este buna si pentru cicatrici, lovituri etc

| BitchImfabulous a răspuns:

Da-ti cu zeama de lamaie unde ai cosuri timp de cateva zile(pana iti trec) si nu te mai spala cu sapun pe fata doar daca e special pentru cosuri.
Sper sa iti fie de ajutor.la mine a mers.

| RoxanaStan00 a răspuns:

Stiu cum e, ...am ramas si eu cu gauri-cicatrici dupa ce mi-am spart cosurile si tare imi era rusine de ele. Am folosit la recomandarea unui medic un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. A functionat foarte bine si le-am zis la toate colegele mele.

| laurentiu_2938 a răspuns:

Stiu eu o solutie un amic de-al meu are acest tratament si functioneaza da trebuie sa il faci zi de zi timp de 20 de zile, dimineata te speli cu "esther gram derergente acne " e un fel de sapun inpotriva microbilor, apoi seara trebuie sa te speli din nou cu aceasta crema pe fata ca si cum ar fi sapun, dupa care iti dai cu "SALAX MOUSSE" si ti-o intinzi pe fata. Nu stiu cum se numeste aceste produse in romaneste, dar cauta pe internet ca trebuie sa iti dea acest tratament si explicatiile in romana sper sa reusesti sa scapi de cosurihappy si sper ca acest produs sa se gaseasca in Romania daca nu ia legatura cu mine si vb pe mess daca vrei sa ti. l cumpar eu. Pwp