| StoianEPEG0754 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria potrivita, mi-am facut un tatuaj pe 4 septembrie, mi-am luat bepanthen sensiderma, si dupa aceea bepanthen crema, in acest timp am facut un fel de coaja (infectie cred) mi sa spus sa iau augumentin si sa schimb alifia, am luat augumentin si alifie Melkfett (crema de galbenele) in aproximativ 2 zile cojile acelea (infectia) a disparut, am trecut de prima etapa a vindecarii, mi-a picat acea "piele" neagra, sa facut un fel de gri, si in zona unde am avut infectia, s-a facut o culoare albastruie, intrebarea este : Inca m-ai am infectie, sa decolorat, ce sa intamplat si ce trebuie sa ii fac in continuare, multumesc, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU avem de unde stii ce ai, atat vreme cat cine ti-a facut tatuajul poate a folosit ceva ink falsificat, nu pentru uz normal si apoi, nu stim daca nu te-a infectata cu acele nesterile sau cu cine stie ce boala.
De aceea este bine sa mergi la medic!

| supremxxxoxo a răspuns:

Numai cuv. infectie ar trebui sa te sperie stiind ca o ai, du-te la doctor sau ia-t de la farmacie solutie anti-infectii! Ca Betadina

| supremxxxoxo a răspuns:

Sau esti asa copil incat sa ai o infectie si sa simti consecintele ei si sa astepti un raspuns pe TPU in loc sa ceri assistenta medic/farmacie macar familie!

| supremxxxoxo a răspuns:

De curiozitate ce categorie ai selectat!?

| MOvidiu a răspuns:

Stai linistit..nu este infectie...coasa este ceva normal. Doar daca observi ca puroiaza sau cv de genul ..mergi la urgente..cremele alese de tine sunt foarte bune si recomandata..de galbenele e cea mai buna...Mult succes!

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

E absolut normal sa t se faca cojita, bubitalaughingdaca a cazut si ai ajutat o tu putin, ai rupt o si daca imi spui tu ca e gri, verde.e decolorat.