| bruneta22_8529 a întrebat:

Nu stiu de ce un timp incoace nu am pofta de mancare, nu manac aproape nimic toata ziua, si cand manac un pic mai mult imi este rau, ce pot sa fac ca sa manc iar? inainte mancam fffffffff mult... poate is prea stresata, nu stiu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

S-ar putea sa ai o parazitoza intestinala, du-te la medicul de familie sa-ti indice niste analize.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Un om sanatos are pofta de mancare.In mod logic, cine nu are pofta de mancare are toate sansele (mai bine zis ne-sansele) sa fie bolnav.Mergi la medicul de familie.

| anad a răspuns:

Din cauza stresului se pot produce modificari in obiceiurile alimentare: anorexie(scaderea poftei de mancare) sau bulimie nervoasa. Stresul poate duce la instalarea acestei boli care este foarte periculoasa. Incearca sa reduci din stres si sa remediezi cat mai repede situatia. Poti merge si la medic pentru a fi sigura ca nu e altceva si a-ti da tratament sau indicatii. Sanatate!

| cristi202 a răspuns:

Lipsa poftei de mincare, mai ales daca inainte s-a mincat f mult, nu este deloc un semn bun. Nu e de joaca. Du-te degraba la un medic. Lipsa poftei de mincare se poate datora multor afectiuni, si unele pot fi grave, daca nu sunt tratate din timp. Deci, cucit mergi mai repede la medic, cu atit mai bine e pentru tine.

| carminaburana43 a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la medic pentru ca daca nu e o indigestie poate fii orice.

| jolie a răspuns:

Poate estiii...insarcinataaaabig grinbig grin