| Dany3 a întrebat:

Mai am o intrebare de ce nu am pofta de mancare, manac mai mult fortat, va rog un idiciu ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sebyc98 a răspuns:

Asa eram si eu cand eram mic...ma punea tata sa mananc tot din farfurie si eu nu mancam aproape deloc, apoi am luat niste vitamine si mancam normal...consulta un doctor, noroc.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poate ca ai o problema de sanatate, in acest caz consulta medicul de familie! Sunt "n" si "n" factori ceea ce influenteaza asupra cazului tau.

De exemplu acum cativa ani nu puteam sa mananc absolut nimic, la fel ca si tine ma fortam, m-am dus sa-mi fac o echografie si totul era de la aparitia unor chisturi la ovare... Si asa m-am tratat si nu am mai avut vreo problema cu asta.

| DanAmarandei a răspuns:

Apuca-te de ceva sport, miscare. Organismul iti va cere atunci "combustibil" happy

| BeyonceFan a răspuns:

O colega de-a mea avea aceeasi problema ca si tine. Nu avea pofta de mancare si manca fortat. La ea era problema ca avea glicemia scazuta (deci nu avea destul zahar in corp). In fiecare zi a inceput sa manance dulciuri si i-a venit si pofta de mancare. Ea mai si ametea din cauza ca ii era foame, dar nu putea manca, ca nu avea pofta. Si acum nu mai are nicio problema. Sper ca te-am ajutat si succes!
P.s.1: Nu a exagerat cu dulciurile.
P.s.2: Stai linistit, daca nu exagerezi cu dulciurile, nu te vei ingrasa happy

| Senoritha a răspuns:

Pai poate esti indragostit/a big grin.sau poate ai fost stresat/a in ultimul timp totusi ar trebui sa iei niste vitamine.:p