| Ovidiu2207 a întrebat:

O clinica privata pentru un avort in Bacău?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ai rămas gravidă Oviudu?
Bro, dă-i șansă să trăiască sad
Dar decât cu niște părinți vai morți lor, incapabilii să își asume responsabilitatea mai mort laughing

| ania a răspuns:

AI fi mai fericita daca nu ai face avort, daca nu il poti creste mai bine da-l in adoptie decat sa il omori, asa a facut si mama naturala a fiului meu cel mai mare, adoptiv, a sous ca a vrut sa ii dea macar darul vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterilizeaza-te!

| vasile2222 a răspuns:

Persoana a intrebat de clinica. Nu a cerut sfaturi de viata.
Si invatati sa nu judecati ce face cineva. Face exact asa cum crede el ca e mai bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vasile2222):

Unii dintre noi avem creier și nu avem cum sa nu facem judecați

| CristianPetre2002 a răspuns:

Naspa sad

| DauViata a răspuns:

Stați, opriți-vă din ce vreți să faceți!

Eu vă sfătuiesc să păstrati copilul.

Avortul este o capcană care te face să crezi că scapi de o problemă, când de fapt fugi de o binecuvântare.
Avortul nu ar trebui să existe, a fost inventat de oameni fără scrupule, fără suflet, fără Dumnezeu.

În speranța că poate te va ajuta, am să las aceste link-uri cu marturii despre avort:

https://www.facebook.com/marita.coelloportugal/videos/10217843151482937/

www.avorturiregretate.ro si www.femeifericite.com

precum și o soluție de ajutorare a mamelor care doresc să facă afort pentru că (ele cred că) nu au venituri pentru a asigura creșterea copilului lor:

www.dauviata.ro

Daca nu aveți posibilități financiare, mă ofer personal să vă ajut cu bani, lunar, timp de 1 an, sau pot oferi îndrumare către cineva care te poate ajuta astfel.

Tu nu ești un ucigaș, ești tată deja!

Mă adresez în numele copilului tău, nenăscut încă, care strigă fără glas din pântecul femeii tale, te rog, dă-i o șansă acelui copilaș, o să te bucuri în viitor că ai făcut această alegere, îți garantez.

| suntserios a răspuns (pentru DauViata):

Ce simplu e sa arunci cu niste bani si sfaturi din spatele tastaturii.
Eu zic cu vehementa ta sa ii iei tu copilul si sa il cresti. Asa ar fi corect.

| DauViata a răspuns (pentru suntserios):

Cu mare drag as face asta!
Te stiu ce fel de persoana esti si degeaba mi-as pierde timpul, asa ca am sa ma rezum doar la urmatoarele, stiind cat de mult iti place Biblia si "chestiile mai religioase": "Și pe orice drum ar merge nebunul, peste tot îi lipsește mintea și spune tuturor că este un nebun!" - Eclesiastul 10:3

| suntserios a răspuns (pentru DauViata):

Sunt 99% sigur ca toti activistii astia antiavort de pe net gen tu sunteti fix asa...

https://twitter.com/McMisoprostol/status/1224388586323222533