| ingeraws a întrebat:

O itrebare pentru fete, pe la jum lu iunie mi-a venit pentru prima oara ciclul, dar in iulie si august nu mia mai veniy, normal ca am fost la docctor dar vroiam sa vad ca sfaturi imi dati...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Esti la inceput, in primii 2 ani de menstruatie e normal sa-ti vina neregulat, poate sa-ti intarzie si 6 luni, deocamdata nu-ti face griji happy

| Lala20 a răspuns:

Pai la inceput cam la 60% din fete le intarzie mai mult timp.

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie mawinking stai linwinking o sa iti vina

| FuunkiiieDoll a răspuns:

Stai linistita.sh eu sunt in aceeasi situatie...
. prima oara mi-a venit la inceputul lunii mai. apoi in iunie nu mi-a mai venit.tocmai la sfarsitul lunii iulie.desi trebuia sa imi vina la inceputul fiecarei luni.
stai linistita.asa iti vine ciclu cand iti vine pentru prima data.neregulat. love struck

| G a răspuns:

Ciclului ii ia ceva timp sa se regleze. primele dati e normal sa nu-ti vina in fiecare luna, asa ca nu te ingrijora. happy oricum, daca intarzie exagerat de mult, gen 7-8 luni, poate fi vorba si de o dereglare hormonala si va trebui sa vorbesti cu un medic.

| greentea a răspuns:

Pai, nu e o problema foarte mare. Cam in 2 ani se regleaza. Eu am incercat niste hormoni (anticonceptionale) si acum stiu orientativ data urmatoare.