| ingeraws a întrebat:

O itrebare pentru fete, pe la jum lu iunie mi-a venit pentru prima oara ciclul, dar in iulie si august nu mia mai veniy, normal ca am fost la docctor dar vroiam sa vad ca faturi imi dati...

4 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Ce ti-a spus doctorul? Am o prietena care a fost in situatia ta(ei i-a venit odata si apoi 3 luni nimic), la fel si mie mi s-a intamplat cand mi-a venit prima data(odata, apoi 2 luni nu). Ciclul nu se regleaza de la prima aparitie si nici de la a 2 a sau a 3 a.Este o treaba serioasa si necesita timp pentru ca, corpul tau sa se adapteze.Este normal ce se intampla. O sa iti vina odata si o sa continue regulat(cat de cat). Probabil corpul tau nu era pregatit inca.Atunci cand va fi momentul va veni. Tu trebuie sa fi mereu pregatita si sa ai in permanenta un absorbant la tine.Pana o sa se regleze o sa aiba intarziei sau o sa iti vina mai devreme, dar totul este normal.Nu trebuie sa iti vina mereu in fiecare luna in aceeasi zi si ora.Ai grija de tine in continuare si acorda o mai mare atentie igienei zonelor intime, acum ca se dezvolta au nevoie de ingrijire!

ღMaryღ

| virtuallove a răspuns:

Pai este normal ca sa nu iti fie regulat. La inceput asa este, la toate fetele. Ti se regleaza mai tarziu, dupa cativa ani.

| yoyo_2588 a răspuns:

E normal, nu-ti face griji oricum ditreaza-te in timpul acestawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmatoarea menstruatie poate veni chiar si dupa mai mult de 6 luni, fara a fi nimic in neregula(asa e la inceput), dupa care va veni la intervale mai scurte.