| even a întrebat:

Oamenii grasi retin mai multa apa decat cei cu masa musculara? Si cei mai grasi merg mai des la baie decat cei cu muschi? Cat la suta apa contine grasimea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HaHaGirl a răspuns:

Stii cum imi spun eu cand ma uit in oglinda si pun 1-2 pe mine si ma fac ca vaca de 46-47 de kg! Ca nu sunt grasa sunt doar inundata,bineinteles ca nu, cei grasi nu retin apa ci nesimtirea, pentru ca nu fac sport se depune un strat de grasime care este alcatuit din apa si grasimi, apa este eliminata in acelasi fel nu e diferit fata de cei slabi, corpul tau contine 72% apa calculeaza 72% din greutatea ta si vezi cate kg ai de fapt, din acest 72%, cam 25% reprezinta grasimea calculeaza si vezi cata apa ai, desi e o tampnie sa crezi ca tu de fapt mergi la baie decat unul cu o masa musculara perfecta, apa aia tu no elimini mergand la baie ci prin sport, prin transpiratie si tonifiere mult sport=un corp bine facut