| Hugef a întrebat:

Sunt destul de plinut si as vrea sa slabesc, dar sa pun si masa musculara. Ce este mai recomandat? Sa slabesc acasa (am bicicleta de aia ca la sala, gantere, mai fac exercitii) si apoi sa merg la sala ca sa pun masa musculara sau sa merg direct acolo si incep direct masa musculara sperand ca grasimea sa devina muschi? Ce e mai indicat?

2 răspunsuri:
| buturuga a răspuns:

Hmm. mananca fructe, legume, renunta la paine, dulciuri si paste si fa mult sportwinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru buturuga):

Fructele au fructoza, deci zahar.

Cand vrei sa slabesti sa mananci fructe = CEA MAI PROASTA decizie.

Vrei sa spui : mananca peste, carne slaba, branza slaba, migdale/nuci crude, legume de sezon.

Aia cred ca voiai sa spui, nu "fructe".