| kishoo23 a întrebat:

Ofer funda si doresc cat mai multe raspunsuri.
Deci, cineva, nu sunt sigura daca a facut-o, dar a atins o cioara moarta de ceva timp. Acea persoana a venit si a pus mana pe tricoul meu. Desigur, am incercat sa mi dezinfectez tricoul la scoala cu spirt, insa cel mai probabil am atins si alte obiecte. Cioara aia era deja in stare de putrefactie si in ziua precedenta plouase. Pot pati ceva? Stiu ca ii cam ciudat insa eu sunt extrem de stresat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu ai patit nimic pana acum, de pe 13 iunie, vei supravietui.In caz de ceva grav, ai fi avut semne.Asta e prilej sa faci curat in camera si sa-ti dezinfectezi telefonul.

Daca aveati putina minte, vorbeati cu o femeie de serviciu sa anunte pe cine se ocupa de curatenia in jurul scolii, astfel incat sa nu mai lase cioara moarta acolo.

| ReddY25 a răspuns:

:-&

| Caro34 a răspuns:

Bună! Nu te stresa degeaba! Corpul nostru este dotat cu tot ceea ce are nevoie să lupte pentru a se proteja! Apoi nu știi sigur că acea cioară ar fi fost bolnavă... Apoi ce rost stresul: când e să murim, murim fiindcă atâtea zile avem de trăit și nu pentru cioara aia! Uită totul și ieși din casă, bea lichide suficiente, mănâncă sănătos, dormi bine și fii fericit! Numai bine!

| MarcelCianu a răspuns:

Sigur ai luat ceva. Nu te mananca pielea?