| anonim_4396 a întrebat:

OFF! nu stiu cum am reusit. ori am tras curent, ori am dormit strambangry iar acum nu mai pot de gat si partial de spate. dar doar partea dreapta angry ce-mi recomandati? macar o mica ameliorare crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Pentru spate îți recomand un masaj specializat,o pastilă sau cremă de ketonal(depinde de vârsta ta),iar pentru gât îți trebuie tot o cremă. Bănuiesc că vorbești oarecum de mușchi al gâtului,nu de durerea în gât. Deci, trebuie să iei o cremă, ketonal.

1 răspuns:
| BlaBlaa a răspuns:

Pentru spate: un masaj
pentru gat: un galbenus de ou+zahar+lapte, crede-ma ca ajuta. Trebuie doar sa ignori mirosul si sa inchizi ochii big grin