| Furnicuta000 a întrebat:

Voi cum dormiti noaptea? Eu dorm numai pe partea dreapta pentru ca altfel nu am reusit pana acum. Am observat ca imi apar riduri pe partea dreapta a fetei, probabil din cauza asta. Cei care dormiti pe spate, asa ati dormit mereu?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai ce subiect interesant, eu dorm in c.r

| Furnicuta000 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Daca nu iti place subiectul de ce ti-ai rupt din timpul tau pretios sa comentezi?

| Drimmero a răspuns:

Mi-ai luat vorba din gura la faza cu ridurile ca iti apar daca dormi mai mult timp pe o parte, se cuteaza pielea acolo si o tensionezi, d-aia apar riduri. Esti sigura ca sunt totusi riduri? Poate fi si piele uscata care face niste mici cute si dupa ce te cremezi dispar, dar totusi daca sunt riduri, le ai accentuate asa de tanara? : d

Dorm pe spate de obicei, e somnul cel mai lin dar mai simt nevoia sa ma intorc, pe partea stanga adorm cel mai bine cu fata la perete, dar pun capul pe dosul palmei si asa ma trezesc dimineata, culmea in multe cazuri fara sa am mainile armortite, pesemne ca am dormit nemiscat atatea ore.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Despre ridurile de la dormit am mai citit dar acum vad ca e adevarat.
Mi-au aparut in jurul ochilor, pe partea dreapta. In general ma trezesc cu fata sifonata si apoi revine la loc dar ridurile astea vad ca nu mai dispar, nu sunt foarte accentuate dar totusi. Ten uscat nu am. Am ten gras si mai folosesc si crema hidratanta dimineata si seara

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Ce aiurea, mai nou si dormitul intr-o anumita pozitie te imbatraneste, sa dea dracii in ele de riduri, stiam ca astea apar o data cu imbatranirea, gen dupa 45 de ani incolo dar vad ca apar in diferite conditii si la varste 'fragede' ale tineretii. In jurul ochilor te referi prin zona arcadei, nu? stiu ca avem si sub gene niste linii pe acolo foarte fine, se vad doar daca te uiti atent, dar din cate m-am interesat alea sunt naturale si nu au treaba cu ridurile, toata lumea le are, cica le faci si daca ai expresii ale fetei pronuntate, trista e viata de om, imbatranesti din orice )))

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Mama are 52 ani ai abia daca are un rid. Nu are nici macar un fir alb.
Mereu am sperat sa seman cu ea

| Drimmero a răspuns (pentru Furnicuta000):

Deja te gandesti la batranete?

| Dismally a răspuns:

Tot pe dreapta dorm si eu. Prima data stau pe spate pe urma ma intorc pe dreapta happy

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pe toate părțile. Este indicat sa dormim pe spate puțin înclinaț spre stânga. Adevărul este ca si eu ma simt mai bine sa dorm pe partea dreapta dar am văzut persoane mai in vârstă care dormind tot timpul pe o singura parte au ajuns sa aibă mana, soldul si piciorul drept mai subțiri decât cele din partea stânga. Si mama mea a fost in situație si am lamurit-o foarte greu sa doarmă si pe cealaltă parte si culmea in timp a început sa dispară diferență dintre cele doua parti insa nu 100℅.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe spate. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorm când pe stânga când pe dreapta. Mai dorm și pe spate, dar n-am putut dormi așa de la început. Înainte dormeam doar pe burtă și de câțiva ani de când am citit că treaba asta nu-i bună deloc, m-am obișnuit pe spate.