| Alleeexaa a întrebat:

OK, de ceva vreme[aprox. o luna] mi-e rau incontinuu, dupa fiecare masa mi-e rau, si parca mi se umfla stomacul, il simt balonat. Si abdomenul inferior mi-e umflat mereu, are aspectul ala de sarcina. nu pot fi insarcinata pentru ca nu mi-am inceput viata sexuala. Dar ma nelinisteste aspectul asta, si mi-e rau mereu. Se poate sa fie de la stomac ceva? sau e altceva?
Vreau sa precizez ca menstruatia nu o am regulata, o data la 2-3 chiar si 4 luni. Mereu mi-a fost asa. Poate avea legatura?
Am sa consult si un medic dar as vrea sa ascult si niste pareri, poate e ceva normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce dieta ai, ca fiind vara imi inchipui ca mananci si multe legume.
Poate fi si din cauza menstruatiei neregulate.
Insa, din cauza ca ti-e rau asa, tind sa cred ca e de la bila. Eu iau metoclopramid cand ma simt asa cum zici tu. Ai putea incerca sa iei o singura pastila, sa vezi daca te simti mai bine dupa. Oricum, rau nu are ce sa iti faca.

| sniper2998 a răspuns:

Lol, problema cu stomacul e serioasa, dar cea cu menstruatia nu am mai auzitstraight face ai ceva probleme serioase, nu vreau sa te nelinistesc dar esti tinta a o gramada de boli daca nu te duci la un specialist