| SashaMalmed a întrebat:

Ok. Deci am și eu o întrebare.

Vi s-a întâmplat vreodată să simțiți că ați trăit o întâmplare de două ori?

Adică vorbiți cu o persoană și să simți că ați mai făcut asta odată.

Sau dacă mergeți într-un loc unde nu ați mai fost niciodată și să simțiti că ai mai fost acolo odată.

Am citit pe internet și cica se numește sentiment de "Deja vu " sau ceva de genul. Mi se întâmplă asta de 7 ani de zile, dar țin să menționez că nu mi s-a ìntâmplat asta zilnic.

Este probabil să am ceva neînregulă cu psihicul?

Eu m-am gândit că poate am visat aceste momente. Ma simt foarte ciudat când se întâmplă.

Vreau cât mai multe răspunsuri! O zi frumos ^-^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Toti am patit asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mi s-a intamplat dar asta nu inseamna ca ar fi ceva in neregula cu psihicul.

| Claxon987 a răspuns:

Se intampla tuturor macar o data in viata, nu este nimic de speriat. Creierul are doua emisfere, una din ele proceseaza informatia de la stimuli mai repede, ceea ce creeaza senzatia de deja vu

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Sunt raper de weekend, pe unde trec ma simt ca la mine acasa

| SashaMalmed explică:

Frumoasă **