| ___x6Rx a întrebat:

Bună.
Vreau sa va povestesc ce am visat într-o seară.
L-am visat pe fostul și voiam să-l sun, bineînțeles în gândul meu ma mustram singura, de ce îl caut?
Eram prieteni doar pe Facebook, dar nu mai țineam legătură absolut deloc(realitate).
El mi-a răspuns, dar ma repezea foarte tare la vorba.La un moment dat a zis ca ma suna el, eu:ok
În acel moment, am zis sa ma mai uit pe Facebook lui ce mai este nou... când colo el m-a blocat. Atât de nașpa m-am simțit în momentul ala și atâta ce am plâns.In fine. A doua zi m-am gândit toată ziua, de ce l-am visat dacă noi nu mai avem nicio treaba și menționez ca nu m-am gândit absolut deloc la el...
După-masă, m-am gândit să-l caut pe Facebook...dar eu de fapt eram blocată. Nu vreau sa simțiți acel fior sau sentiment.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

EVITA sa-ti suni fostii prieteni sau iubiti, fiindca nu mai face nici un sens si nici nu este recomandat acest lucru, spun psihologii.
Lasa trecutul si traiesti-ti viata prezenta, ca trecutul nu se mai poate schimba si nici un iubit care ti-a dat papucii.

| ___x6Rx explică (pentru Violleta2022):

Asta cu sunatul, am visat. logic ca nu as face o greșeală ca asta.