| Poplacescu a întrebat:

Oricat de cald ar fi afara, am picioarele inghetate aproape tot timpul. Cred ca am o circulatie periferica proasta... Aveti idee cum sa scap de chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Iti recomand produsul asta:
http://www.musetel.ro/prospect.php?id=751

Vezi ce scrie la "efecte".
Este pentru tine! :)

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu am avut la fel picioarele inghetate, tot din cauza circulatiei proaste si mi-a trecut cu tratament homeopat. Altfel sunt si remedii naturiste
"Specialistii in medicina naturista recomanda persoanelor care au probleme cu circulatia sangelui sa bea zilnic multe lichide?- apa plata, ceai de paducel si supe si sa consume mere, care scad colesterolul si stimuleaza circulatia sangelui. Un rol important in stimularea circulatiei sangvine il au plimbarile zilnice si gimnastica. Un alt remediu eficient e usturoiul, cu actiune de dilatare a vaselor si de combatere a cheagurilor si a trombozei."
http://www.editiaspeciala.com/......-20410.asp
http://www.sanatatea.com/art/naturist/828-picioare-reci.html
http://www.terapiinaturiste.ro/fitoterapie-plante.php?planta=Smirna

| stardeea a răspuns:

asa am si eu picioarele si le bag in apa fierbinte si apoi imi iau sosete groase in picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le tin din cand in cand intr-un lighean cu apa calda. Alt leac mai bun n-am gasit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti o serie de analize, cine stie, poate ai carente si nu stiai!

| Olguta a răspuns:

E normal ca picioarele sa fie cea mai rece parte a corpului, caci sunt cel mai departe de inima. Incearca sa fii mai activ fizic, pentru o mai buna circulatie, dar si sa consumi alimente care sa-ti subtieze sangele astfel incat acesta sa circule mai usor prin corp. Si ai grija la sosete!