| Elliiieo3 a întrebat:

Ouale de prepelita au acelasi gust ca si cele de gaina? Dar carnea de prepelita, rata si curcan cum e in comparatie cu cea de pui? Fara raspunsuri de genul incearca si vezi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| al0o0o0 a răspuns:

Ouale de prepelita sunt catalogate ca fiind mai sanatoase si mai bune la gust.Parerea mea este ca sunt mai bune, dar au cam acelasi gust.Cat despre carnea de rata, curcan etc., dupa parerea mea carnea de pui are un gust mai bun. Oricum, carnea de rata si asa are o textura diferita, mai atoasa.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Încearcă și vezihee hee
Carnea de rață de mult mai grasa fata de cea de pui.
Cică ouăle ar fi mai bune pentru sănătate.
Aia de curcan mi se pare la fel.

| siriusblack98 a răspuns:

Din fericire am avut din toate crescute chiar de mine. Întotdeauna am preferat ouăle de prepeliță în locul celor de găină. Gustul este asemănător dar ceva mai light. Un gust de ou mai puțin pronunțat. Și desigur sunt mult mai sănătoase și bogate în proteine. În ce privește carnea, tot pe cea de prepeliță o prefer. Este ca un fel de fazan dar ceva mai fraged. Și curcanul este bun dar nu am cum să explic gustul. Rața este absolut inconfundabilă pe de altă parte. Gâscă dacă ai mâncat vreodată, să știi că sunt asemănătoare.

| Irinelp a răspuns:

Ouălele au același gust, carnea de curcan este mai puțin calorică și gustul este diferită de cea de pui dar se aseamănă la culoare, cea de rață este roșie deci nu se aseamănă deloc cu cea de curcan și cea de pui, este mai grasă se aseamănă puțin cu cea de porc, cea de prepeliță este roză dar nu se aseamănă cu nici una din celelalte 3 dinainte.

| Eclectica a răspuns:

Au un gust mai puțin intens dar sunt mai sănătoase și mai ușoare, nu cad greu la ficați happy Carnea, la fel, e mai slabă și mai sănătoasă. Cea de curcan e cea mai sățioasă dintre cele amintite de tine. Cel mai bine ies la cuptor, dar cu ceva pe lângă, să nu iasă prea uscate,