| alexis951 a întrebat:

As vrea sa va intreb ce fel de oua se pot manca crude pentru voce? Ouale de gaina sau cele de prepelita sau amandoua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Pentru voce trebuie să ai și talent, dar pentru oul ajută foarte mult pentru a avea o voce mai subțire și mult mai frumoasă.
Ouăle de găină trebuie să le dai pe gât pentru voce și sunt foarte bune.
Ouăle de prepeliță nu se folosesc deloc pentru așa ceva, se folosesc pentru hrană și pentru tratarea unor anumite boli.
Ar fi bine să iei oul de găină în fiecare dimineață pe stomacul gol.

Numai bine!
Succes!

2 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Galbenusul de ou de gaina, nu se mananca se da pe gat crud, in fiecare dimineata

| blackberryth a răspuns:

De obicei se sustine ca cele de gaina...