| anonimaalee29 a întrebat:

Pana acum nu imi cadea parul mai deloc, acum am par pe toate hainele si in tot patul si cand ma pieptan cade foarte mult. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de câți ani ai

| anonimaalee29 explică (pentru sierra1):

| sierra1 a răspuns (pentru anonimaalee29):

Poate e e chestie trecătoare ce ține de anotimp. După o săptămână-două ar trebui să se incetinească procesul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naparlesti ca pisicile ca stai prea mult la soare.

| anamaria82726 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-a cerut nimeni un raspuns la misto. Fata are o problema si nu stie cum sa o rezolve

| Raducons a răspuns:

Este destul de grav, trebuie mers la un dermatolog cel mai bine si o sa iti dea tratament, altfel poti incerca cu ceva produse de la farmacie, gen Parusan.

| anonimaalee29 explică (pentru Raducons):

Dermatologii din orasul meu nu sunt buni si nu imi permit sa merg in alt oras.

| anamaria82726 a răspuns:

Nu e grav. daca ai parul lung e normal sa cada. Eu as scapat de asta cu un sampon. E simplu..cauti un balsam impotriva caderii parului. Trebuie sa te dai cu el pe radacini

| anonimaalee29 explică (pentru anamaria82726):

Am parul putin sub umeri, nu este asa lung, dar il am foarte des.

| anonimaalee29 explică:

Esti nebun? Nu am niciun cancer. Chiar daca era o gluma, este una foarte proasta.

| annempx a răspuns:

Și mie mi s-a întâmplat.
Trebuie sa mănânci destul și sa iei vitamine. Eu iau unele pentru unghii și par se numesc forcapil. Sunt destul de scumpe dar acum îmi creste parul destul De repede!

| anonimaalee29 explică (pentru annempx):

Voi incerca mai intai Aspasia fiindca este mai ieftin, iar daca nu e bun voi lua Forcapil.

| StefaniaGeorgiana4 a răspuns:

Ia aspasia. Cauta la farmacie
Sunt foarte bune.Sunt niste pastile
La inceput o sa iti cada mai mult par dar dupa o sa se regenereze

| anonimaalee29 explică (pentru StefaniaGeorgiana4):

Multumesc! Chiar ma gandeam sa imi cumpar.