| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta se poate folosi steriletul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Steriletu este folosit de obicei de femeile care au deja copii, de peste 35 de ani (varsta de la care nu prea mai sunt recomandate anticonceptionalele). Poate fi folosit pana la menopauza.

| unicka a răspuns:

Asa stiam si eu ca pana la menopauza

kratos
| kratos a răspuns:

Dupa ce ai nascut poti sa folosesti steriletul pana ce ajungi la menopauza din ce am citit eu. Daca gresesc imi cer scuze.

| mikella a răspuns:

Se poate folosi pana la menopauza.atentie insa femeile care au perioada de menstruatie mare aceasta se va mai mari cu inca 3-4 zile.

| mirela_2291 a răspuns:

As dori sa mi pun sterilet dar am o teama