| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta se poate pune steriletul?

Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Steriletul se pune dupa varsta de 33-35 de ani si dupa o sarcina.

5 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

In general este recomandat dupa 35 ani si neaparat dupa o sarcina.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de nivelul de dezvoltare a uterului.
Preferabil dupa majorat, dar ideal este dupa varsta de 25 ani.

| lilia_2632 a răspuns:

Dupa o sarcina, este perfect pentru, ca organismul se va adapta

| leluc a răspuns:

In general dupa nasterea primului copil; 25-35 ani. Consulta un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce ai cel putin un copil, pentru ca sunt cazuri in care steriletul provoaca infectii si din pacate se poate ajunge la infertilitate.deci daca tu crezi ca mai tarziu iti vei dori copii, mai bine renunta la sterilet. poti folosi pilule sau orice alta metoda.