| alina_4863 a întrebat:

Pe ce se foloseste aerius am o fetita de 4ani si o mananca ff des nasucul si stranuta... iar apoi incepe sa ii curga nasucul, oare e alergica-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fetita ta e alergica. Nu-i da aerius dupa ureche, in primul rand e un medicament de adulti, u destule reactii adverse. In al doilea rand s-ar putea sa nu fie suficient si boala sa avansaze mascata de acest tratament. Parintii sotului meu au refuzat sa-l duca in copilarie la medic pentru alergii pe motiv ca erau intermitente, iar acum are astm bronsic si se lupta cu el in fiecare clipa a existentei lui. Du copilul rapid la doctor, interneaza-l intr-o clinica de alergologie, fa-i toate analizele necesare (sunt multe) si apoi urmeaza tratamentul prescris.

2 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Aerius este un medicament antialergic. Dar nu te apuca sa-i dai copilului medicamente dupa ureche, mergi cu fetita la medic!

| miky_5469 a răspuns:

Aeriusul este pentru alergie, iar pentru copii exista sirop! ca sa iti tratezi fetita pentru alergie trebuie sa mergi la doctor! dar daca o mananca nasul nu inseamna neaparat ca e alergica si nici daca stranuta! asa ca poate fi vorba de o alergie dar f bine poate fi si altceva! e copil si nu face experiente pe el! du-te la doctor pana nu e prea tarziu! SANATATE!