| anonim_4396 a întrebat:

Pe la sfarsitul anului scolar 2010-2011 aveam gen ameteli adica priveam gen din interior, ma preocupam cu unu lucru si cand imi aduceam aminte de acea "ameteala" ma panicam "aoleu ce fac?". Aia a durat cam 2 saptamani acum de vreo o luna. Am baut o gura de bere repede si de atunci nu mai pot. Dupa imi dau seama ce fac. Mentionez ca am fost la doctor mi-a dat sa iau magneziu si calciu le-am terminat si tot asa sunt Nu pot sa ma concentrez sa invat ceva daca imi aduc aminte de chestia aia. Ce credeti ca am? Imi e frica ca voi ramane asa pe viata cu panicari din astea etc? Nu cred ca o sa ma intelegeti despre ce am spus ca nu am cuvinte sa ma exprim pentru aceste simptome

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Luci009 a răspuns:

Poate nu ai fost la un doctor potrivit, pentru asa ceva du-te la un psiholog, sigur va sti care este problema.
fundita?

| Roxyy16 a răspuns:

Uite...si eu am chestii de genul. Si imi creez singura boli, stiu ca suna stupid dar ma tot gandesc sa nu am de ex tumoare pe creier. Uite, in cazul tau ameteala se prelungeste pentru ca te axezi prea mult pe ea. Sincer, nu te duce la psiholog, adica poti discuta si cu un prieten pentru ca esti mai in largul tau asa.

| d3du a răspuns:

Nu trebuie sa iti mai aduci amibte si totul va fi ok

| wwwAnonimawww a răspuns:

Si eu am avut ceva ameteli de genu... cand ma ridicam din pat. sau si asa cand stateam in picioare. simteam ca totul se invarte cu mine.straight face.am fost la medicul de familie si mi-a prescris ceva medicamente pe baza de plante. De atunci chiar nu mi s-a mai intamplat. Eu te sfatuiesc sa mergi din nou la medic si sa intrebi daca nu poate sa iti dea ceva pe baza de plante...din cate stiu sunt medicamente foarte eficiente. Sper sa te faci bine happy! [funda?batting eyelashes ]