| Georgiana95 a întrebat:

Pentru ce e bun Diurex 50?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este un diuretic. Practic creste eliminarea de apa din organism. Scade tensiunea arteriala, reduce edemele.

| AvalohAlyn a răspuns:

Tratamentul edemelor rezistente (mai ales al celor asociate cu hiperaldosteronism secundar) din cadrul insuficientei cardiace congestive cronice si cirozei hepatice. Utilizarea Diurex 50 in hipertensiunea arteriala esentiala va fi limitata la pacienti cu hiperaldosteronism dovedit.

| C???i? a răspuns:

Bună. Diurex 50 este bun pentru a trata edemele rezistente ( mai ales cele asociate cu hiperaldosteronism secundar ) din cadrul insuficienţei cardiace congestive cronice şi cirozei hepatice.

| C???i? a răspuns:

Păi, o edema este o acumulare de lichid serios în spaţiile intercelulare ale organelor şi ţesuturilor.
În rest, http://www.dexonline.ro/, fără supărare;)

| Georgiana95 explică:

Mai pe romaneste?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru rinichi

| shiningstar a răspuns:

Dupa nume... mie imi suna mai mult a pastile anti diareticelaughing