| Laurretta a întrebat:

Pentru ce sunt bune pastilele sorbifer durules? ati mai luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Este un tratament profilactic in deficienta de fier,anemii prin carenta de fier sau in situatii in care exista un necesar crescut de fier (sarcina, pubertate, adolescenta). Contine sulfat feros si acid ascorbic.Nu se iau fara recomandarea medicului.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt pentru anemii prin carență de fier. Numai în urma analizelor de sânge se stabilește gradul de anemie și tratament!
Eu am fost găsită cu anemie severă și sunt sub tratament cu Ferretab dat de către medic.
Pa, pa.