| Ionafcggvvvvv a întrebat:

Spuneti-mi, de la pastilele Sorbifer Durules, ele sunt pentru anemie, te ingrasi de la ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Nu te ingrasi de la ele. Dar aduc un aport de fier. Lipsa de fier da anemie si alte complicatii.

| Ionafcggvvvvv explică (pentru Peridava):

Casa ma asigur ca nu-te ingrasi de la ele tu de unde sti ca nu te ingrasi dela ele.

| Peridava a răspuns (pentru Ionafcggvvvvv):

Copiii mei le-au luat. Si sunt slabi ca sarma. Dar, sanatosi "tun".