| MaDaLiNaLexAndRA a întrebat:

Pentru mancarimi vaginale este buna crema de galbenele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, in nici un caz. Crema de galbenele se foloseste pentru piele, nu pentru mucoase. Cum n-o folosesti sa-ti ungi amigdalele cand te doare in gat, asa nu o poti folosi pe vulva sau in vagin cand ai o infectie. Pentru tratamentul mancarimilor vaginale, ginecologul va preleva din secretie si va alege tratamentul potrivit in functie de rezultatul de la laborator.

| Felys a răspuns:

Nu prea cred ca ajuta la ceva, in general sunt ovule pentru astfel de afectiuni, dar cel mai corect mergi faci o lama sa stii exact motivul si apoi tratamentul corespunzator

| RΔϟVAη a răspuns:

E buna crema din urzici. Te catifeleaza

| knoxfcsb a răspuns:

Datongue...dai si mie id tau?

| tmteo a răspuns:

Te manca putsa? si pe mine, hai ne scarpinam?laughing)

| xcore a răspuns:

Buna, Pentru mancarimi vaginale este bun Medicul Ginecolog.
Cat de sec am spus-o la fel trebuie tratat a si problema. Cat mai serios cu putiinta

| yvuona a răspuns:

Logic ca este buna. Crema de galbene se foloseste si pentru rani si pentru mancarimi, aceasta este folosita si in tratamentul pentru Candida.