| anonim_4396 a întrebat:

Pentru un consult la nivelul scalpului, in legatura cu caderea parului, apelez la medicul dermatolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La dermatolog trebuie sa mergi. Dar mai înainte trebuie sa treci pe la medicul de familie ca sa nu platesti nimic la dermatolog.
Nu uita când mergi la medicul de familie sa iti iei si cardul de sănătate.
Poti încerca să iei de la farmacie si ce spune GeorgeBerbec.
Sănătate!

| GeorgeBerbec a răspuns:

Ai putea face si asta. Eu iti recomand sa mergi la farmacie sa iti cumperi shampon recupar. Costa 30 lei dar te va ajuta. EU il folosesc de cam 2 luni si deja mi s-a indesit parul si este mult mai puternic.

| Random123456 a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

Crede-ma ca am incercat tot, dar am un an de zile de cand nu functioneaza nimic, asa ca singura alternativa ramasa e doctorul.

| Random123456 a răspuns (pentru GeorgeBerbec):

P.s. sunt fata laughing

| ASMA14 a răspuns:

Poti incerca