| bokorrobert1999 a întrebat:

Pisica mea a facut 5 pui de pisica 3 au murit adevarul ca ea nici nu vrea sa aiba grija prea mult de ei dar ne e frica sa nu cumva sa aiba viermi intestinali noi ne mai si jucam cu ei dar acum nu ca credem ca s-ar putea sa fie bolnavi daca se poate va rog sa imi spuneti care sunt sansele sa primesti viermi intestinali de pe puii de pisica dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bokorrobert1999 explică:

Multumesc pentru răspunsuri mam mai linistit

| iuli104 a răspuns:

Viermii intestinali de la pisica la om nu se pot transmite decat daca mananci carne de pisica, desi nu cred ca mananci pisici nu? poti sa te joci cu ei dar mai bine dui la doctor veterinar pentru un control pentru a se putea hranii sa creasca.