| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa iti tiuie urechile de la oboseala ca n-ai dormit si sa ai palpitatii? Sau e de la tensiune (palpitatii in sensul ca uneori simți inima cum bate în piept de parca s-ar lovi de ceva)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 4evergentleman a răspuns:

Când tensiunea este oscilanta atunci apar acufene,se numește tinitus. Da,este de le puseurile de tensiune,deseori și de la anxietate. Din păcate nu poți să scapi de așa ceva,nu exista tratament,leac,decât tratament standart care consta în bilobil, betarsec, gingko biloba, și care evident sunt apa de ploaie, că nu sunt deloc eficiente..cu tinitus o sa trebuiască să te obișnuiești că nu mai scapi de el veci.
Dar nu e periculos, și nu creste in intensitate, chiar după un timp te vei obisnui și îl vei ignora complet. O sa auzi și pulsatii, clinchet de clopoței, ca un click când te vei plimba, foșnete și alte sunete ciudate dar asta cand tinitus-ul va deveni cronic.

| teclado a răspuns:

Asta se întâmplă de la știrile de la televizor
Daca stii ce înseamnă orașul de 15 minute
Ești infectat psihiatric gata hipnotizat si programat ca corpul tău sa te sinucidă pentru că ești speriat ca nu ești capabil sa faci față inteligenței artificiale care o sa iri ia job-ul
Si multe chestii din astea greieri in mâncare televizor pe pâine

Renunță la cola si la televizor si la știri de orice fel
Si in 2 ani dacă vei mâmca sănătos și nu vei mai asculta nici la radio in masina reclame la drogherii medicamrnte
Cum faci pipi cu țârita sau incontinența urinară si reclame la pastile de ținut mite bunicule
Sa vezi cat de bine o sa te simți

Chiar daca mai devreme sau mai târziu meritocrația orașul de 15 minute și masina de tocat oameni pentru îngrășarea pământurilor multinaționalelor AI vor spune că una alta despre tine si ca vor sa te transforme în îngrășăminte pentru că nu vrei cip
Dar barimi până arunci nu mai te gândi la asta