| ChocoGabi a întrebat:

Pot face piatra la rinichi din sucuri sau dulciuri sau energizante, ca energizant beau in fiecare dimineata cu corn cu ciocolata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu, faci piatra la rinchi de la apa nefiltrata.

| Digikey a răspuns:

Eu beau doar cand fac cu masina 1700 km intr-o zi.
Asta se intampla o data pe luna sau mai rar.

| Alive99 a răspuns:

Vai de rinichii tai...
Nu numai pietre copile, pot aparea diferite afectiuni si nu numai la rinichi.Pot aparea probleme la inima si pancreas.
Renunta la energizant, in special dimineata cand corpul tau absoarbe orice ii dai.
Suc si dulciuri sunt mai decente, evita sucul squ apa carbogazoasa...
Doamne ce viata ai.
Renunta la energizqnt numaidecat.