| AndreiGaming123A a întrebat:

Salut TPU.

Energizant + ciocolata sau fineti sau random cat zahar imi bag in sange? Mananc o ciocolata + beau un Monster sau un redbull si am intrebat nu de alta ca eu beau de cativa ani energizante si sunt imun si pun si sare de imi usuc rinichii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Esti imun un rahat, pe la 25 de ani faci infarct sau vezi ca ai o boala grava la inima si toata viata depinzi de pastile+regim, pe langa asta vei avea mereu probleme cu colesterolul si trigliceridele si chiar vei face diabet
numai prostii consumati voi tineretul happy

| sierra1 a răspuns:

"sau random. cat zahar imi bag in sange?"

dacă iei doar random, nici in " cati-va ani" n-o să ai probleme

| johnnny123 a răspuns:

Cum ai determinat tu că "ești imun"?
Și la ce ești imun mai exact? În afară de gramatica limbii române.

| AndreiGaming123A explică (pentru johnnny123):

Scuze ca nu tot timpul scriu corect. laughing am pus o intrebare la misto puteti sa-mi spuneti daca jocul asta. core keeper sa-mi raspundeti la o noua intrebare daca jocul ala. are harta mare adica infinita sau nu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Esti incoerent de nu se poate.

Lasa tu energizantul si ciocolata si mai treci pe la scoala, ca n-o sa inveti sa te exprimi niciodata in conditiile actuale.

| AndreiGaming123A explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Pai nu tot timpul scriu corect dar macar intelegeti voi. puteti sa-mi raspundeti la noua intrebare. am nevoie de o explicatie daca jocul asta core keeper are harta mare sau nu. si scuze ca nu prea am scris corect. scriu doar am pus o intrebare la misto ca la mine nu conteaza viata.

| 1997onur a răspuns:

Ia-o ușor frate nu bine sale bei și sale mănânci pe toate deodată știu sunt bune este dulce și mie îmi place dulce eu mănâncă multe dulciuri kitkat cu vanilie forneti cu gem chiar și nutela baxez uneori da nu exagerez ca știu ca pot să-mi fa rău de așa mănâncă și eu pe rand azi un kitkat cu vanilie mai pe seara miau un redbul cu pepene roșu și dacă mi-e foame ma duc și miau shaorma dacă mi-e foame mult miau una mare dacă mi-e foame puțin miau una minca și aia e o Să-ți faci mult rău frate dacă mai faci așa nu te mai juca în halu asta cu sănătate ta mănâncă pe rand nu le mai amesteca Doamne ferește o sa dai în diabet

| AndreiGaming123A explică (pentru 1997onur):

Si eu cand mananc shaorma la farfurie pun sare laughing)) stiu ca nu e bine sa ma joc cu sanatatea dar imi place sa fie sarat si dulce.

| 1997onur a răspuns (pentru AndreiGaming123A):

Bro eu îmi iau una la mâna e mai bine asa te și plimbi și mănânci

| 1997onur a răspuns:

Pe aia cu rinichi nu am înțeles bine cred ca glumești acolo ca altfel nu ai cum sa faci așa ceva adică poți da nu-i bine deloc.

| AndreiGaming123A explică (pentru 1997onur):

Pai eu stiu ca sarea afecteaza rinichii. ca rar ma ea o durere de rinichii. dar imi trece in cate va secunde in zona rinichilor xD

| 1997onur a răspuns (pentru AndreiGaming123A):

Xddddd

| AndreiGaming123A explică (pentru 1997onur):

Ba daca vrei poti sa-mi raspunzi la o noua intrebare am nevoie de ajutor la un joc si vreau sa zic daca core keeper deci sunt unul care cumpara dupa instant gaming g2a, eneba intelegi tu si am nevoie de ajutor.

| 1997onur a răspuns (pentru AndreiGaming123A):

Pai ce s-a întâmplat.bro?

| KR0N5TADT a răspuns:

Pe dinăuntru ești destul de praf. Ești candidatul ideal pentru dializă și ciroză hepatică. Știi ce înseamnă asta? Înseamnă că ai probleme grave rău de tot, numai că tu nu știi.
Domnul să-ți ajute, că eu nu pot!

| AndreiGaming123A explică:

Aa si sa nu uit pentru o portie de lapte cu cereala pun 3 linguri mari. asta da imunitate. fac laptele miere cum imi place mie. exista bolii daca pun zahar mult sare multa beau energizante mor?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru AndreiGaming123A):

Acum probabil ești tânăr și organismul rezista. Da, vei avea probleme pe viitor când organismul va îmbătrâni. Zaharul poate duce la obezitate care ar duce la un diabet zaharat de tip II. Iar sarea in exces poate duce la hipertensiune arterială. Ar cam trebui sa schimbi stilul de viața. Mai redu și tu din ele.