| xendoxflavii a întrebat:

Pot lua xanax la 15 ani daca am atacuri de panica si anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Doar cu prescriptie de la medicul psihiatru.Acest tip de medicament, benzodiazepina da dependenta si trebuie luat pe un interval de timp cat mai scurt posibil.
Du-te la un consult la medicul psihiatru mai intai, nu lua de capul tau, sa nu dauneze.Medicul iti poate da si alte medicamente mai bune si fara sa dea dependenta mare, precum antidepresivele.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand, du-te afara in natura.

| xendoxflavii explică (pentru anonim_4396):

Nu pot cand ascult zmeu' ninja sunt mai ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru xendoxflavii):

Daca asculti Zmeu` Ninja` ai respectul meu etern. nu recomandat xanax fara reteta din simplul motiv ca se ajunge la dependenta, recomand un psiholog/doctor de familie care sa te examineze. respect etern

| xendoxflavii explică (pentru anonim_4396):

Vreau ceva cu efect

Răspuns utilizator avertizat