| amorezul17 a întrebat:

Pot pati ceva daca merg mai mult de 25 de kilometri pe zi? Fac asta de vreo 3 luni si constat o crestere a masei musculare, si putere la picoare, dar azi am fugit cam jumatate de kilometru si acum ma dorare gamba la piciorul stang, doar cand stau in picioare sau merg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai masa musculară tonică.
Durerea este cauza unui efort susținut fără antrenament, cedează, stai în repaus cu el.
Pa, pa.

| amorezul17 explică (pentru Legiuitoarea):

Fac asta de 3 luni + ca fac si sala in timpu asta, adica ma duc pe jos la scoala, vin pe jos de la scoala, ma duc pe jos la sala si ma intorc, in total in jur de 25 de kilometri pe zi + ce fac la sala, si mananc in jur de 5000+ de calori pe zi.

| Iris1997 a răspuns:

Nu.E chiar foarte sanatos ceea ce faci, poti sa mergi si 100 de km pe zi. Probabil ca ai facut o usoara intindere sau o entorsa. Iti recomand sa tii o compresa cu apa rece si sa nu mai faci atat de multa miscare. Daca in urmatoarele 3-4 zile vezi ca nu inceteaza sa te doara sau se umfla si se face mai rau iti recomand sa te duci la un doctor si sa faci o raza in zona respectiva!