| elenasofia a întrebat:

Poti face paduchi din stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pediculoza este data de insecte mici (paduchi – popular) care traiesc la nivelul pielii si se hranesc cu sange. Poate fi raspandita prin contact personal, folosirea produselor personale (pieptene, perii, palarii, sepci, haine) sau a lenjeriei de pat cu persoanele infestate.

| Raniia a răspuns:

Linisteste-te,nu faci paduchi de la stres, se iau direct de la om la om.Ce poti face preventiv-nu te apropia cu capul de persoana de langa tine, parul tau sa nu fie in contact cu parul ei.Aminteste-ti tot timpul!

| onasis1961 a răspuns:

Dacă eşti foarte stresată şi bagi capul în coteţul găinilor, poate!

| mona a răspuns:

Nu se fac din stres

| Patry908 a răspuns:

O.o as vrea sa zic ceva dar ma abtin....NU POTI SA FACI PADUCHI DIN STRES FETITA SCUMPA happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Unde ai auzit asa ceva?

| Salahadin73 a răspuns:

Poti sa faci, si inca cati

| EaEmma a răspuns:

Categoric NU

| bogdannutz a răspuns:

Tu te auzi ce zici, nu ai cum

| cyalexander a răspuns:

N-ai cum, paduchii sunt parazitii, se iau doar de la o persoana la alta.