| RayKzor51 a întrebat:

Poti sa ramai gravida la 8 ani? Chiar daca nu ti-a venit menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Menstruația înseamnă că corpul produce ovule. Fără ele, nu poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... Menstruația vine în mod normal în intervalul 9-16 ani, dar există situații în care se întâmplă mai repede sau mai târziu. Se mai spune că primele cicluri ar fi fără ovulație...dar dacă ovulația s-a produs înainte de prima menstruație iar celelalte condiții pentru instalarea unei sarcini au fost respectate, atunci da, este posibil. Dar în orice caz, șansele sunt foarte, foarte mici.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu m-am intrebat asta, si am gasit raspunsul - 5 ani:
https://www.google.com/search?q=youngest+mother+ever
in romana:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Lina_Medina
iar menstruatia iti vine inainte de varsta normala, daca faci sex, de exemplu am auzit ca in Malaezia unde e prostitutie infantila si se cumpara fete de 6 ani DIRECT DE LA PARINTI X(X(X(X(X( le vine ciclul in mod regulat la 8 ani

| Mopmop a răspuns:

Daca as putea as trimite cumva intrebarea ta ministrului invatamantului. Neputand face asta sfatul meu ar fi sa iti intrebi unul din parinti. Indiferent de ceea ce tu crezi, ei te vor indruma spre ce e mai bine pentru tine! Lasa frica si rusinea si vorbeste cu ei!

| al0o0o0 a răspuns:

Nu cred

| LambuClaudiu a răspuns:

Cred că da