| anonim_4396 a întrebat:

Poti slabi tinand post? Eu mereu ma ingras, ca mananc numai fainoase sad Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu tin post!

10 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Fainoasele ingrasa. Poti tine post si fara fainoase, consuma legume, salate, spanac, urzici, cartofi copti sau natur, fructe.Cauta pe google ''RETETE DE POST''.

| nicky a răspuns:

Poti slabi tinand post dar incearca sa o lasi mai moale cu pastele.

daniela
| daniela a răspuns:

Daca ti post numai cu legume fierte, salate si fructe bineinteles ca slabesti

eileen
| eileen a răspuns:

Nu tii post ca sa slabesti, faci un mare pacat!

| mioara a răspuns:

Nu, pentru ca mananci paine multa sa te abti sa inlocuiesti painea cu mamaliga

| gabriellas a răspuns:

Tine post mancand fructe si legume. Sigur nu ingrasa. Gasesti pe internet retete de post.

| Danny _3256 a răspuns:

Postul nu e pentru slabit. Postul este o disciplina spirituala prin care ne apropiem mai mult de Dumnezeu si inseamna nu doar abstinenta de la mancare, atentie, ci si abstinenta de la pacat.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Trebuie sa stii ca fainoasele ingrasa, deseori nu trebuie sa apelezi la ele. Poti slabi tinand post, ajutata de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu poti asta incerc si eu

| masly a răspuns:

Pai tinand post nu cred ca slabesti... da ai putea incerca sa mananci mai putine fainoase... si sa nu manaci pe saturate, mai bine manaci de mai multe ori pe zi si mai putin asa promit ca o sa slabestiwinking