| Anomim2025 a întrebat:

Precizez că mi se întâmplă doar noaptea.
De ce anusul când transpiră ( pentru că stau sub pătură ) incepe să mă mănânce groaznic? Numai când e transport face așa. Ce recomandări aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti niste teste parazitologice. De obicei mancarimile anale induse de caldura arata ca ai ascarizi, care sunt atrasi de caldura.

Bula
| Bula a răspuns:

Sterge-te bine si spala-te cu apa si sapun dupa fiecare scaun.
Nu te imbraca gros /stramt sub patura.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Analize, posibil paraziti.

| Victoria18 a răspuns:

Probabil ai hemoroizi

| Anomim2025 explică (pentru Victoria18):

Am pentru ca am la control acum 3 ani. Mi-a spus doctorul ca pot sa fac operatie la 25 de ani.

| Deserth a răspuns:

Mananca o banana

| Deserth a răspuns:

Incearca sa elimini carnea pt.totdeauna