| Sfinnx a întrebat:

Prietena mea cea mai buna foloseste ob-uri micute, da ea sustine ca e virgina si nu a intretinut relatii sexuale -_-.Cum dracu'?
Exista posibilitatea ca himenul ei sa fie partial rupt? Cred ca numai asa e posibil.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista OB mini care sunt facute special pentru virgine. Grosimea lor maxima nu depaseste diametrul orificiului himenal. Nu stiu de ce crezi tu ca este posibil numai daca himenul este rupt, probabil nu ai niste informatii esentiale despre anatomie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Chiar dacă eşti virgină, poţi folosi OB mini - vezi linkul :
http://www.carrefour-online.ro/......241433.png

Vezi diferenţa de mărime între OB mini şi cele normale la linkul :
http://m.cdn.blog.hu/ki/kittyna/image/ob.JPG

După cum observi din poză, cele mini sunt mult mai MICI - deci, le poţi folosi LINIŞTITĂ chiar dacă eşti virgină!

Vezi şi Prospectul OB mini la linkul :
http://www.prospecte.net/prospect-ob-igiena-intima

Toate cele bune.

| SkyPilot a răspuns:

Exista astfel de OBuri. Ce poate sa introduca acolo depinde si de deschidere, nu sunteti toate identice. Am vazut aici o intrebare a cuiva care spunea ca nu se poate introduce un betisor de luat secretia, altcineva spunea ca poate introduce doua degete.

| Jolenne a răspuns:

Există ob-uri foarte mici şi subţiri pentru cele care nu şi-au început încă viaţa sexuală. Nu este nevoie ca himenul ei să fie rupt laughing.

| Gazuta29 a răspuns:

Heii, am si eu o prietena care a folosit ob-uri intr-o vacanta la mare. Sunt ob-uri pentru virgine, ca sa zic asa, sunt la o marime muult mai mica si nu au cum sa sparga himenul. sper ca ti-am fost de ajutor smug